Archiv roku 2011

 

ROZSVĚCOVÁNÍ VÁNOČNÍHO STROMKU 2011

26. listopadu, 2011 · Střed obce

SAKUMPIKUM vlastní pomyslný klíč k odemykání a zamykání akcí pod širým nebem na Prostřední Bečvě. Začínáme 30. dubna a končíme sobotou před první adventní nedělí.

Tak tomu bylo i letos 26. listopadu, kdy se konal již 4. ročník Rozsvěcování vánočního stromku. Akce probíhala za velké pomoci Obecního úřadu, kterému tímto děkujeme. Pro ty, kteří se nemohli zúčastnit nebo něco z programu propásli, nabízíme dvacetiminutový sestřih videí. Ve fotogalerii pak najdete průřez celého dne i s pohledem do zákulísí.

 

Děkujeme všem, kteří přidali ruku k dílu při zajišťování, organizování a realizaci nejen celé slavnostní soboty.

 

MALOVÁNÍ HRNÍČKŮ

10. listopadu, 2011 · Základní škola

Fotogalerie z malování hrníčků, které se konalo ve čtvrtek 10. listopadu 2011 v družině Základní školy Prostřední Bečva.

BEČVANSKÉ TRALALA

17. září, 2011 · Areál fotbalového hřiště

První oficiální akce, kterou sdružení uspořádalo, byl 1. ročník minifestivalu

BEČVANSKÉ TRALALA

Kapely: TRUE COLORS, SECOND-HAND HUSBAND, WISHLIST

Počasí bylo nádherné, nálada perfektní, občerstvení bohaté, jen návštěvnost trochu pokulhávala. A to byla škoda. Sobotní odpoledne bylo nádherné, hudba na úrovni. Poslechově akce sice patřila mladší generaci, ale prosluněné odpoledne nadchlo určitě každého. Jediný černý stín bylo odcizení osobních věcí, a to dokonce členům vystupujících kapel.

Koho jste si mohli poslechnout:

První vystupovala opavská skupina Wishlist. Počátek kapely Wishlist se datuje do zimy roku 2004. Až do roku 2009 docházelo v kapele k různým obměnám hudebníků. V létě téhož roku začínají pronikat za hranice Opavy. Žánrové zařazení kapely díky mnoha různým hudebním vlivům je problematické, za to však osvěžující.

Jako další se předvedla šternberská kapela True colors. Co o sobě řekli: Katka – "Kapelu jsem založila v roce 2009. Cílem bylo obklopit se lidmi, kteří by se mnou sdíleli touhu pracovat na vlastních věcech a společně uvádět v život "novou muziku". ...v létě roku 2009 se ozval kytarista Honza a já už jsem konečně nebyla sama. Ve dvou jsme napsali mnoho inzerátů a po několika měsících usilovné práce se podařilo naplnit kapelu všemi členy. Jen bubeníka jsme hledali na třikrát. Dohromady tvoříme partu (doufám, že nás rozdělí jen smrt:)) a taky originální muziku (alespoň myslím). Šuplík pro nás nejspíš nenajdete, ale možná se najdete v naší hudbě..." Více informací o kapele na www.truecolors.tym.cz

Poslední skupina Second hand husband pochází ze Šumperka a je z výše uvedených nejznámější. V roce 2010 se předvedla na soutěžní přehlídce hudebních kapel ve Šternberku, vyhrála a získala tak možnost vystoupit v programu na rockovém festivalu Šternberský kopec. Co o sobě řekli: Měli jsme tu velkou čest zahrát si s českou stálicí, kapelou Chinaski, na třech koncertech z jejich AMAROK TOUR a rozproudit publikum za Katarínu Knechtovou. Více o kapele na www.shhb.cz

Po vystoupení všech kapel mohli hosté pokračovat v zábavě na diskotéce DJ Tragéda.