Pohled z Plancaku Pohled z Kotaru Pohled z Fiuraskovic Libusin a Mamenka

Archiv roku 2014

ROZSVĚCOVÁNÍ VÁNOČNÍHO STROMKU 2014

29. listopadu, 2014

Skončil sedmý ročník Rozsvěcování vánočního stromku na Prostřední Bečvě. Nezbývá než poděkovat všem, kteří se zapojili do organizace akce a přispěli ke krásné sváteční atmosféře.

Poděkování patří nejen Záhořanům, kteří jako první navodili vánoční atmosféru, ale také všem ostatním účinkujícím. Soláňku z Hutiska, souboru Skřivan, svěřencům Báry Bartoškové, dětem ze základní školy a souboru Javořina. Velký dík patří také panu Bolckovi, který se postaral o to, aby bylo vše dobře slyšet a panu Bartoňovi za nádherný ohňostroj.

Jmenovitě nemůžeme poděkovat všem, ale určitě nezapomeneme na pracovníky obecního úřadu a pana starostu, jejichž podíl na průběhu akce nebyl tak viditelný, ale o to byl větší a nepostradatelný. Samozřejmé poděkování patří členům sdružení, perfektní moderátorce Katce a také všem stánkařům s bohatým sortimentem zboží a občerstvení.

Počasí nám vyšlo nádherné a nezbývá, než se s přáním krásného adventu, těšit na další akce v příštím roce.

VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE O NEJKRÁSNĚJŠÍ ZÁKOUTÍ

Leden - Září 2014

V září bylo ukončeno hlasování do soutěže. Vše zavinilo počasí, které svými přeháňkami vůbec nepřálo rozkvetlým zahradám. Sami soutěžící říkali, že většinu nádherných květů zničil častý déšť.

Přesto jsme stihli pořídit krásné fotografie zahrad a zákoutí a všichni občané se mohli zapojit do hodnocení. Soutěže se zúčastnilo 9 majitelů, respektive majitelek, zahrad, ze všech částí Prostřední Bečvy. Bylo vidět, že práce v zahrádkách je jejich koníčkem a jen ony samy ví, kolik času a úsilí za tím stojí.

Podle hlasování občanů byly jako nejkrásnější 3 zákoutí vyhlášeny:

1. místo – zákoutí č. 6 (Vojkůvková Dáša)

2. místo – zákoutí č. 5 (Mikulenková Věra)

3. místo – zákoutí č. 3 (Jurečková Iva)

Vítězky obdržely poukazy v hodnotě 1000,-Kč ; 500,-Kč a 300,- Kč na nákup zboží v prodejně pana Vojáčka na Horní Bečvě.

Blahopřejeme vítězkám a děkujeme všem zúčastněným. Věříme, že příští rok se soutěž bude opakovat a bude mít ještě více zájemců.

POSEZENÍ POD LÍPOU

25. července, 2014

Pátek 25. červenec byl krásný teplý letní večer, přímo stvořený pro příjemné posezení. Využili jsme toho a sešli jsme se u ohně Pod lípou. Vše bylo pojato jako poděkování členům za práci a aktivitu pro sdružení.

Účast nebyla stoprocentní, ale i přes to jsme se všichni dobře bavili. Při vínečku, šťavnatém steaku a dalších chuťovečkách a hlavně příjemném povídání čas utekl a rozcházeli se až po půlnoci. Věříme, že to nebylo poslední setkání, a při tom dalším nás bude víc, a bude stejně příjemné, jako to v pátek 25. července.

VII. SLET ČARODĚJNIC

30. dubna, 2014 · Areál fotbalového hřiště

Středa 30. dubna 2014 vyvrcholila na Prostřední Bečvě sedmým ročníkem SLETU ČARODĚJNIC.

Sdružení Sakumpikum ve spolupráci s obecním úřadem, základní školou a Střediskem volného času připravilo pro všechny opravdu bohatý program. Začínalo se tradičně průvodem masek od základní školy. Děti si nesly velké figury čarodějnic, které v rámci soutěže O nejkrásnější čarodějnici vyrobily. Tři dospělé čarodějnice předvedly, jak ovládají svá košťata při tanci a za to si zasloužily odměnu.

Rodiče ocenili potleskem vystoupení country tanců svých malých „čarodějnic“. Všechny děti byly odměněny za výtvory figur, a potom se rozběhly plnit různé úkoly nebo si vyzkoušely udělat náramek z KORÁLKŮ. Jiné si vybraly mezi vzorky a nechaly si POMALOVAT obličej. Komu se nic z toho nelíbilo, sledoval vystoupení SOKOLNÍKA. Jeho poutavé vyprávění o dravcích a možnost přiblížit se jim na dosah bylo pro děti velmi přitažlivé. Návštěvníci hřiště sledovali několik minut užasle nebe, protože PŘILÉTÁVALA poslední čarodějnice. Vznášela se nad hřištěm, udělala několik okruhů nad parketem, ale pak se ztratila v dáli. Velmi poutavé bylo i vystoupení KEJKLÍŘE, jeho žonglování s koštětem a další triky. Všichni se ale těšili na tmu. S jejím příchodem se objevila na parketu mladší část skupiny HISTORIKA a předvedla krásné vystoupení s UV světlem.

Po nich nastoupili ostřílení krotitelé ohně. Začala OHŇOVÁ SHOW. A bylo se na co dívat! Děvčata i hoši ovládali ohnivé řetězy, lana a vějíře perfektně. Na závěr vystoupení „ohnivé ženy“ zapálily vatru a začala volná zábava. Celým programem provázel Jarda Ročňák a o hudbu se kromě něj postaral Petr Koukal. K tanci a hudbě patří také bohaté občerstvení, a to samozřejmě nechybělo. Od nealko, přes alko, k masu i sladkému, čaji i kávě se mohli návštěvníci Sletu propíjet i projídat až do pozdních hodin.

Počasí přálo, i když byl chladnější večer a za podpory zmíněných složek se vydařil. Ještě jednou děkujeme všem za pomoc a těšíme se na příští rok.

Ústřední výbor svazu čarodějnic 2014

NEJKRÁSNĚJŠÍ ČARODĚJNICE

Leden - Duben 2014

Fotografie z výstavy soutěže O nejkrásnější čarodějnici, která probíhá na Obecním úřadě.

ZÁJEZD DO SKLÍPKU

29. březen, 2014 · Jižní Morava

V sobotu 29. března se sdružení vydalo na zájezd. Nejdříve jsme navštívili Velehrad prohlédnout si baziliku. Vše bylo i se zajímavým výkladem průvodkyně. Mnoho účastníků zájezdu zjistilo, že bylo na Velehradě poprvé. Z poutního místa jsme se vydali směr keramika. Navštívili jsme moravskou vesničku Tupesy a její typickou keramiku. Při výkladu jsme pozorovali zručnou malérečku, která měla za půl hodinky bez jediné chyby, krásně ozdobený talíř. Její zručnost nás ohromila. Měli jsme také možnost zakoupit si na památku ručně malovaný výrobek. Každý byl originál. Zastávka v restauraci U Racka v Ostrožské Nové Vsi byla na posilněnou. Potom jsme zamířili do našeho cíle - Blatnici pod sv. Antonínkem.

Po malém zaváhání jsme našli sklípek u Bršlíků a byli jsme velice mile překvapeni. Nejen milým přivítáním, prostředím a občerstvením, ale také odborným výkladem a zasvěceným vyprávěním o víně. Bylo vidět, že vinařství je pro majitele sklípku velkým koníčkem.

Protože jsme nic nenechali náhodě a do autobusu jsme vzali také muzikanta, při kytaře a zpěvu ochutnávání vína a zábava utekly jako voda. Ovíněni jsme se v noci vydali na cestu zpět, pod ochrannou spolehlivého řidiče pana Randýska ze Zubří. Počasí přálo, zájezd se vydařil a všichni se už těší na příští výpravu do neznáma...

BLEŠÍ TRH

14.-15. březen, 2014 · Obecní úřad

Občanské sdružení SAKUMPIKUM děkuje všem, kteří se podíleli na přípravě BLEŠÁKU.

Především obecnímu úřadu, který poskytl prostory a pracovníky, a SDH Kněhyně za zapůjčení stolů.

Děkujeme také těm, kteří přispěli nejen množstvím věcí, ale také financemi na podporu těchto akcí.

Sbírka vršků z PET lahví

25. června, 2013 · Obecní úřad

Občanské sdružení SAKUMPIKUM, ve spolupráci se základní školou Prostřední Bečva uspořádalo sbírku vršků z PET lahví.

Sbírkou vršků se přispělo pro čtyřletého Lukáška Bílého z Postřelmova, který se narodil a žije s dětskou mozkovou obrnou. Jeho rodiče se nyní snaží získat finanční prostředky na nezbytnou léčbu - specializovaný rehabilitační pobyt Klim-Therapy v Lázních Klimkovice. Více na http://lukasekdmo.webnode.cz.

Za přispění našich občanů a dětí ze základních škol z Prostřední a Horní Bečvy a z Rožnova pod Radhoštěm a také od klientů z Domova důchodců jsme v listopadu 2013 odevzdali pro Lukáška Bílého 50 kg vršků a v březnu 2014 další 150 kg.

Maminka Lukáška přes telefon všem moc děkuje.

Sdružení všem děkuje.

SJEZD NA ČEMKOLIV

Prostřední Bečva - kopec u kostela

Letos se sjezd pro nepřízeň počasí nekonal.