Pohled z Plancaku Pohled z Kotaru Pohled z Fiuraskovic Libusin a Mamenka

Archiv roku 2012

ROZSVĚCOVÁNÍ VÁNOČNÍHO STROMKU

1. prosince, 2012 · Prostřední Bečva - střed obce

1. prosince 2012 před první adventní nedělí se již popaté rozsvítil na Prostřední Bečvě vánoční stromek a nebe se rozzářilo ohňostrojem za doprovodu hudby z nové bondovky Skyfall od Adele. Samozřejmostí byly prodejní stánky s vánočními předměty a spoustou občerstvení, nechyběly ani zabíjačkové dobroty. K vánoční náladě zněly celý den vánoční koledy a zahráli Záhořané. Vystoupily také děti malé scholy, děti ze ZŠ a soubor Soláněk.

Děkujeme všem, kteří přidali ruku k dílu při zajišťování, organizování a realizaci nejen celé slavnostní soboty, zejména Obecnímu úřadu.

Jak to vypadalo na pátém Rozsvěcování vánočního stromku se můžete podívat na videu a ve fotogalerii.

 

FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ

1. června - 30. října, 2012 · Obecní úřad

Informace a výsledky z fotosoutěže:

K tématu "výstavba" nepřišel žádný příspěvek. Nejvíce fotek se sešlo na téma příroda. Celkem se do soutěže přihlásilo 15 fotografů, a to nejen z Prostřední Bečvy, ale i z Rožnova a Valašského Meziříčí. Posláno bylo celkem 105 fotografií.

Porota zasedla ve složení pan Křenek František a paní Uhlářová Alice. Z každého tématu vyhodnotili nejlepší příspěvek. Fotografie byly očíslovány a hodnotící neznali autory příspěvků. Protože rozhodování měla porota velmi těžké, byla udělena ještě Zvláštní cena.

Výsledky:

  • Příroda – Tovaryš Pavel – Léto na hřebeni hor
  • Portréty – Bartošek Ondřej
  • Akce v obci – Mikulenka Jan - Soutěž
  • Zvláštní cena – Pavlica Radek – Bečva

 

MALOVÁNÍ HRNEČKŮ

16. listopadu, 2012 · Prostřední Bečva - Základní škola u mostu

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili letošního malování hrníčků za účast. V letošním roce byla malá, ale i tak se zvládly namalovat všechny nakoupené hrníčky. Děvčata nápady jen hýřily a některé měly dokonce připravené předlohy.

 

BLEŠÍ TRH

10. listopadu, 2012 · Hotel Bečva

Letos podruhé jste měli možnost prodat, koupit nebo vyměnit věci, které vás zaujmou nebo je chcete předat dál.

To vše v sobotu 10. 11. 2012 na BLEŠÍM TRHU v Hotelu Bečva na Prostřední Bečvě. K mání bylo opět všechno možné i nemožné a tak bylo z čeho vybírat. Děkujeme všem, kteří se na organizaci dalšího úspěšného Blešáku podíleli.

15 LET OD POVODNĚ 1997

8. - 10. července, 1997 · Prostřední Bečva

V červenci tohoto roku jsme si připomenuli 15 let od stoleté povodně na Prostřední Bečvě.

Jak velké škody tenkrát povodeň způsobila se můžete podívat na videu. Začneme v Kněhyních "u lomu" pojedeme dolů kolem spadlého domu pana Bártka přes CAMP Kněhyně, kde voda vzala chatku a most, až na Zavadilku. Pokračovat budeme u mostů vedle Koutných, Janíčků, u (tenkrát ještě škvárového) fotbalového hřiště až ke škole. Následně pak Bacovem dolů, kde rovněž voda vzala několik mostů a lávek, a směrem k Rožnovu až skončíme na Nové u dalšího spadlého mostu a vytopené pily.

ZLATÉ ČESKÉ RUČIČIKY aneb UDĚLEJ SI SÁM

28. května - 10. června, 2012 · Obecní úřad

V pondělí 28. května 2012 zahajujeme na Obecním úřadě Prostřední Bečva malou výstavku. K vidění budou ruční výrobky různých technik, například pletení z papíru, enkaustika, technika kašírováním, perličky, tvorba z barev na sklo apod. Pokud jste autory nějakých ručních prací a výrobků, přineste je vystavit. Dokažte, že rčení "Zlaté české ručičky" je pravdivé! Vítána jsou i dílka mladších šikulů. Nestyďte se pochlubit tím, co umíte!!!

Výstava potrvá do 10. června 2012. V případě zájmu lze uspořádat setkání s praktickou ukázkou těchto technik a zájemci si budou moci vše vyzkoušet. Ukázky některých prací si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Těšíme se na Váš zájem.

V. SLET ČARODĚJNIC

30. dubna, 2012 · Areál fotbalového hřiště

V pondělí 30. dubna v 17.00 se na hřišti TJ Sokol Prostřední Bečva konal V. SLET ČARODĚJNIC. Počasí přálo, nebe bylo bez mráčků. O všem nás informoval a celou akcí provázel Víťa Goršanov, moderátor z Rádia KISS. Hudbu zajišťoval DJ Dario Snipe a program zpestřila ohnivá skupina Yuphones ze Vsetína.

Soutěžit přišlo neuvěřitelných téměř 30 malých čarodějnic. Bohužel plnoleté čarodějnice na Bečvy letos netrefily a dorazilo jich pouze pět. O to větší jim patří obdiv.

Za možnost uskutečnit slet děkujeme všem, kteří přispěli rukou k dílu. Především Obecnímu úřadu za pomoc při zajišťování technického zázemí. Studiu POHODA, paní Kubíčkové, panu Dvořákovi a paní Cabákové za sponzorské dary a myslivcům jako spolupořadatelům. TJ Sokol Prostřední Bečva pak za poskytnuté prostory. Děkujeme také všem, kteří se akce zúčastnili a těšíme se na další setkání.

Sestřih z průběhu akce můžete zhlédnout na více než dvacetiminutovém videu.

Ústřední výbor svazu čarodějnic 2012

BLEŠÍ TRH

10. března, 2012 · Hotel Bečva

V sobotu 10.3.2012 se konal v hotelu Bečva Bleší trh. V pátek přinášeli zájemci věci, které chtěli prodat, vyměnit nebo darovat. Sešlo se především velké množství oblečení a obuvi, nejen pro děti, ale i pro dospělé. Objevily se také čarodějnické kostýmy, společenské obleky, zimní, i sportovní vybavení.

Největší zájem však byl o starožitné obrázky, keramiku, nádobí a další podobné předměty. Kdo měl zájem a chuť, určitě si z nabízených věcí vybral podle svého gusta.

Za hladký průběh a zorganizování děkujeme všem, kteří se zúčastnili a pomohli. Za poskytnuté prostory patří poděkování paní Malinové.

Děkujeme také těm, kteří část svého výtěžku věnovali našemu sdružení a tím se mohly pokrýt náklady na pronájem sálu.

SJEZD NA ČEMKOLIV

25. února, 2012 · kopec u kostela

Sdružení SAKUMPIKUM uspořádalo v sobotu 25. února 2012 zimní soutěž pro děti i dospělé SJEZD NA ČEMKOLIV.

Počasí nám nepřálo. Sníh byl mokrý a foukal studený vítr. I přes to se ale sjezdu zúčastnilo dost nadšenců. Pro děti byly připraveny soutěže ve sjezdu, procházení bludištěm a hod míčkem do tlamy mořské obludy. Děti všechny disciplíny splnily na jedničku a za odměnu dostaly sladkosti a čokoládovou medaili.

Po náročném závodě pro ně bylo v pastoračním centru přichystáno občerstvení. Pro zahřátí teplý čaj a napečené různé druhy sladkostí. To vše nejen pro ně, ale i pro rodiče, kteří se navíc mohli zahřát vařonkou.

Za poskytnutí prostor v pastoračním centru děkujeme kostelní jednotě a dík patří všem organizátorům a samozřejmě těm, co přidali ruce k dílu. Příští rok nám snad počasí bude více přát a sejde se více závodníků.