Pohled z Plancaku Pohled z Kotaru Pohled z Fiuraskovic Libusin a Mamenka

ROZSVĚCOVÁNÍ VÁNOČNÍHO STROMU 2016

26. listopadu, 2016

První adventní neděle je za námi a stejně tak je minulostí i letošní vánoční jarmark a rozsvěcování stromečku. Obavy, jaké počasí nám sobota připraví, se rozplynuly ve skoro jarním sluníčku. Od rána se vše chystalo na jarmark. Stánkářů byl neuvěřitelný počet - 31. Nejvíce s občerstvením, ale i s tradičním vánočním zbožím. Samozřejmě jsme měli zajištěný program, který celé odpoledne zpestřil.

Vše zahajoval soubor Soláněk z Hutiska-Solance, po něm nastoupil Skřivan z Horní Bečvy a letošní nováček programu cimbálová muzika FCM z Frenštátu pod Radhoštěm. Samozřejmě, že nechyběli ani místní Záhořané a děti ze základní školy se svým vystoupením.

Celým dnem provázela Katka, která také už neodmyslitelně k našemu jarmarku patří. V podvečer se na návsi sešlo okolo dva a půl tisíce lidí. Trochu je překvapil nečekaný nástup ohňostroje, ale i letos byl velkolepý. Po proslovu otce Dujky a pana starosty, odpočítaly děti rozsvěcení stromečku, a tím advent na Prostřední Bečvě začal.

NUDA V BRNĚ rozhodně nebyla...

5. listopadu, 2016

5. listopadu jsme se vypravili za poznáním dalšího města. Po Olomouci, Ostravě a Bratislavě to bylo Brno. Měli jsme průvodkyni, která nás provedla starou částí Brna a pověděla nám spoustu zajímavostí. První zastávka byla na Špilberku v kasematech. Kobky, ve kterých strávil Babinský 20 let, nebyly nic příjemného, ale nad mohutností pevosti zůstával rozum stát. Však také Brno nebylo nikdy nikým dobyto.

Potom následovala prohlídka starobylé části města. Podívali jsme se do dvou kostelů. Sv.Jakuba a sv. Petra a Pavla. Nádherné stavby, které jsou spolu se Špilberkem dominantami Brna. Je to krásné město, plné starobylých, architektonicky zajímavých měšťanských domů, vil, univerzit a jiných staveb. V prohlídce nechyběl ani proslulý brněnský drak. Nastal čas na posilnění, tak jsme usedli do nejstarší restaurace v Brně - Stopkovy plzeňské pivnice.

Po obědě jsme byli unavenější, než po procházce městem. Nechali jsme se tedy odvézt do muzea Antropos. Krátká prohlídka, zopakování učiva o vývoji člověka a fotka s mamutem završily návštěvu Brna.

Nastoupili jsme zpět do autobusu a večerní tmou nás pan Randýsek spolehlivě dovezl zpět na Bečvy. Jsme zvědaví, jaké město bude následovat příště.

SOUTĚŽ O NEJKRÁSNĚJŠÍ ZAHRADU - VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ

Duben - Září 2016

Začal padat první sníh, takže nastal čas ukončit hlasování soutěže "O nejkrásnější zahradu".

 

 

Zahrada, která se nejvíc líbila a získala nejvíc hlasů.

Vítěznou zahradou bylo č. 4 - pan Zdeněk Vajgl

Na druhém místě skončila zahrada č. 1 - paní Mikudová Marie

Třetí místo získala zahrada č. 3 - paní Ivana Holubová

Místo čtvrté obsadila zahrada č. 2 - paní Jurošková Marie

Je vidět, že práce na zahrádce je pro ně potěšením a radostí, a také jejich přičiněním je naše okolí krásnější. Všichni obdrží jako odměnu za výsledky své práce a účast v soutěži poukázky na odběr zboží v prodejně CHALUPÁŘ na Horní Bečvě.

Všem patří velká gratulace. Děkujeme a těšíme se, že do příštího ročníku soutěže se přihlásí další nadšení zahrádkáři.

PODZIMNÍ ŠMATLÁNÍ aneb průzkum lyžařské chaty

Říjen 2016

Dobrý úmysl strávit noc na Radhošti vzal za své, když jsme zjistili, že je v daném termínu chata obsazená. Nic však nebránilo tomu, že se vypravíme alespoň na průzkum terénu případného noclehu. Vyrazili jsme 1. října v malém počtu na Pustevny.

Počasí bylo nádherné a podzimem zbarvené Pustevny a Radhošť ještě krásnější. Průzkum chaty dopadl na výbornou, takže plánovaná noc na Radhošti se určitě uskuteční.

VAJEČNICE aneb další posezení pod lípou

Červen 2016

Počasí přálo, den jako stvořený na posezení v přírodě. Samozřejmě jsme toho využili a 10. června jsme se sešli opět pod lípou. Účast nebyla 100%, ale to se samozřejmě nepodaří nikdy.

Ti co přišli, toho nelitovali, najedli se a občerstvili, a především se dobře pobavili. V pohodové náladě se v nejlepším skončilo, a všichni se s pocitem, že se brzy zase sejdeme, rozešli domů.

IIX. SLET ČARODĚJNIC

30. dubna, 2016

Omlouváme se všem slečnám, paním a dívkám, které se připravovaly na slet na Prostřední Bečvě. Z technických důvodů se letošní IIX. SLET ČARODĚJNIC NEKONÁ.

Nezoufejte a nelitujte. Berte to z té lepší stránky: budete mít více času pořádně se připravit na rok 2017. Potom to rozjedeme ve velkém!!!

Sbírka vršků z PET lahví

Sbírka vršků pro nemocného Šimonka Vaška končí 30. dubna 2016. Pokud jste sbírali také hliník, jeho sbírka pokračuje do konce roku.

SBĚR PET VRŠKŮ VŠAK POKRAČUJE! NASBÍRANÉ VRŠKY PŘINÁŠEJTE DÁLE NA OBECNÍ ÚŘAD PROSTŘEDNÍ BEČVA..

Děkujeme všem sběračům.

KRASLICOVÁ ALEJ

19. března, 2016

V sobotu 19. Března se sešly děti na návsi, aby ozdobily stromky malovanými kraslicemi. Do akce se zapojily nejen děti ze základní školy, ale také obou mateřských škol a maminky. V domečku byla připravena malá výstava prací s velikonoční tématikou.

Děti, které si chtěly vyrobit a pověsit vlastní kraslici měly možnost ukázat svou zručnost. Pro všechny kluky a pány byli k ruce dva zkušení výrobci „tatarů“. Pod jejich vedením si mohl každý uplést vlastní pomlázku.

Bylo s podivem, že odvážnější byla děvčata, a v přestupný rok se první zajímala, jak se pomlázka plete.