Pohled z Plancaku Pohled z Kotaru Pohled z Fiuraskovic Libusin a Mamenka

ROZSVĚCOVÁNÍ VÁNOČNÍHO STROMKU 2018

Od letošního roku si organizaci rozsvěcování vánočního stromku vzala na starost obec.

Všechny informace hledejte na stránkách Prostřední Bečvy

Sakumpikum se bude podílet pouze prodejem občerstvení. Nabídneme tradiční vařonku a šakalí dech. Těšíme se na Vás

SOUTĚŽ O NEJKRÁSNĚJŠÍ ZAHRADU - VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ

Květen - Září 2018

 

Soutěž o "Nejkrásnější zahradu" skončila a je čas vyhlásit vítěze.

 

 

Zahrada, která se nejvíc líbila a získala nejvíc hlasů:

Na prvním místě se umístila zahrada č. 3 - paní Mikudová

Na druhém místě se umístila zahrada č. 4 - paní Vojkůvková

Třetí místo získala zahrada č. 2 - paní Doležalová

Cena za účast - zahrada č. 1 - paní Holubová

Děkujeme všem zúčastněným a po zásluze obdrží poukazy do prodejny pana Vojáčka na Horní Bečvě.

Přejeme jim, aby si ve svých zahradách našly chvilky k odpočinku a relaxaci.

PÁLAVSKÉ VINOBRANÍ

8. Září 2018

Podzimní zájezd jsme směrovali na jižní Moravu. Víno dozrálo a my se vypravili poznat a ochutnat mikulovské vinobraní. Program trval čtyři dny, ale my jsme měli pouze sobotu 8. září.

Plně obsazený autobus, řízený opět panem Randýskem, vyrazil ráno směr Mikulov. Všichni měli k dispozici program, vstupenky a mapu města, aby se mohli orientovat při prohlídkách a ochutnávkách. V Mikulově se každý rozeběhl za svým cílem. Časově jsme byli omezeni na "pouhých" deset hodin. Za tu dobu se ale dalo stihnout spoustu věcí.

Příjezd krále do města, zastavit se u nepřeberného stánků s občerstvením a dobrotami, navštívit zámek a jeho krásné zahrady, dorazit do amfiteátru na koncert, nebo vyšlapat na Svatý kopeček nebo Kozí hrádek. Také ve městě bylo spoustu aktivit. Byli takoví, co stihli opravdu všechno. Plánovaný odjezd v 19.00 se trošku opozdil. Někdo by zůstal i do neděle, ale všeho moc škodí. V dobré náladě jsme vyrazili směr Prostřední Bečva. Všichni byli spokojeni, a v autobuse vládla perfektní nálada, podpořená vínečkem a burčákem.

VAJEČNICE aneb sešli jsme se u Vránů

1. června, 2018

Na opožděnou vaječnici jsme se sešli na Den dětí, v pátek 1. června. Všichni, kteří dorazili, poctivě přinesli vejce, šnytlík a dobrou náladu. Účast na těchto akcích není nikdy 100%, ale i tak si to užíváme. Pohodu nám nezkazil ani deštík. Po dobré vaječnici jsme se pustili do propečeného steaku a odolali jsme všem nástrahám počasí. S pocitem sytosti a spokojenosti, a v dobrém rozmaru jsme se rozcházeli před půlnocí.

HANÁCKÉ ATHÉNY

12. května, 2018

Zase máme jedno naše město v malíčku. V sobotu jsme se seznámili s historií Kroměříže a prošli památky UNESCO ve městě.

Po ARCIBISKUPSKÉM ZÁMKU nás provedl ostřílený průvodce, který nám bez váhání odpovídal i na ty nejvšetečnější dotazy. Ještě, že jsme byli první skupina na prohlídku. Za námi se vytvořila řada dalších vědomostí chtivých turistů. Stejně jsme dopadli i v KVĚTNÉ ZAHRADĚ, která je také do seznamu zapsaná. Městem i zahradou nás provedlajiná průvodkyně, která také přidala pár zajímavostí. Posilnili jsme se dobrým obědem v restauraci SLÁVIE. Vyšlo nám nádherné počasí, a tak procházka městem s kopečkem zmrzliny v ruce, nebo posezení u dobré kávičky, jen přispěly k dobré pohodě. Po krátkém shlédnutí programu HISTORICKÝCH SLAVNOSTÍ na náměstí jsme se s Kroměřížem rozloučili a ujížděli domů. Samozřejmě opět pod ochrannými křídly pana Randýska.

IX. SLET ČARODĚJNIC

30. dubna, 2018

Po dvouleté odmlce jsme se zase setkali na SLETU ČARODĚJNIC. Změnilo se místo i celá akce. Areál v Kněhyních nám poskytli hasiči a přispěli také rukou k dílu. Místo bylo opravdu perfektní.

Program pro děti opět připravila základní a mateřské školy. Děti si užily při soutěžení, tančení a běhání. Komu se to nelíbilo, odběhl si do sálu zbrojnice. Tam mohl popustit uzdu své fantazie a malovat na velkou papírovou plochu. Pokud se chtěly malé čarodějnice zkrášlit, měly příležitost při malování na obličej. Nechybělo zapálení velké vatry a bohaté občerstvení. Jedinou chybu akce měla – žádné dospělé čarodějnice nepřiletěly. Kde jsou ty z předchozích ročníků? Snad je neupálili!!

Počasí přálo, atmosféra super, doufáme, že se všichni přítomní dobře bavili. Jen ten vítr nám znemožnil foto koutek, kde se mohly masky zvěčnit a hned si odnést fotku. K dobré pohodě přispěli hasiči Kněhyně, všichni dobrovolníci, škola a školky, ale také staronový moderátor Jarda Ročňák. Z výtěžku akce jsme jako každoročně přispěli škole a školkám.

Areál v Kněhyních už neopustíme, a snad se tam brzy sejdeme na další akci.

KRASLICOVÁ ALEJ

24. března, 2018

Náves se oblékla do velikonočního hávu. V pátek nazdobila základní škola všechny stromy na návsi velikonočními kraslicemi. V sobotu se s přípravou na velikonoce pokračovalo.

V domečku byli pro zájemce připraveni zkušení pletaři tatarů, kteří do svého umění zasvětili každého, kdo měl zájem. Také malérečky ukázaly, co všechno dovedné ruce dokáží. Každý perníček byl oblečeny do krajkového cukrového hávu. Kdo chtěl, mohl si nazdobit svůj vlastní. K mání byly také netradiční kraslice v podobě vkusně zadobených hlaviček. Další trpělivé ruce oblékly kraslice do háčkovaných šatů.To vše bylo k prodeji i k obkoukání.

Domeček na návsi navštívilo v sobotu spoustu rodičů s dětmi, které si mohly své dovednosti zkusit. Namalovat vajíčko a potom s ním ozdobit stromy, uplést tatar nebo vykouzlit malovaný perník. Dopoledne zkrátka náves ožila dětmi, které se vydováděly na sluníčku, i při vytváření vlastních výrobků.

Děkujeme za spolupráci základní škole, a obecnímu úřadu za poskytnutí přístřeší. Poděkování patří především ochotným malérečkám a zkušeným pletařům, kteří strávili svůj volný předáváním zkušeností.